język polski english

Aktualności

System nadmuchowy - ogrzewanie, klimatyzacja, nawilżanie, wentylacja i filtracja w jednym

2014-07-23

Klimat na całym świecie za sprawą ocieplania zmienia się na korzyść wyższych temperatur'

W Polsce występują okresy, kiedy temperatura latem wynosi ponad 30 st. C w cieniu.

Każdy, kto nie lubi takiego klimatu, zaczyna myśleć o klimatyzacji.

Można zamontować klimatyzator, który będzie chłodził powietrze w danym pomieszczeniu, jednak o wiele wygodniejsze jest chłodzenie całego mieszkania czy domu.

W wielu krajach, powszechnie stosuje się systemy nadmuchowe, które spełniają kilka funkcji naraz:

- ogrzewanie,

- klimatyzację,

- wentylację,

- nawilżanie,

- filtrację.

System ten, to rozprowadzone po całym budynku przewody nawiewne, które połączone z piecem do ogrzewania, wentylatorem, nawilżaczem i modułem chłodzącym z filtracją, spełniają wszystkie funkcje jakie potrzebne są w każdym klimacie do życia.

System nadmuchowy służący do ogrzewania jest bardziej efektywny od tradycyjnego, gdyż nie muszą już uczestniczyć w ogrzewaniu czynniki pośrednie jak woda, grzejniki, podłoga czy ściana. Ciepłe powietrze o wiele szybciej ogrzewa mieszkanie niż standardowe kaloryfery. Dzięki zastosowaniu filtracji, powietrze jest czyste i może być używane również przez alergików.

Filtry oczyszczają powietrze pobierane z zewnątrz, a także te, które wraca z wnętrza budynku. System nadmuchowy zapewnia swobodną regulację ilości świeżego powietrza, wentylując je i oszczędzając ciepło, gdyż nie ma konieczności otwierania okien zimą.

Jeśli w głównym kanale zainstalowany zostanie centralny, bezobsługowy nawilżacz, to powietrze zostanie nawilżone mgiełką pary wodnej. Do takiego nawilżacza najlepiej zastosować automatyczną kontrolę wilgotności powietrza.

System ogrzewania - nadmuchowy zawsze może być połączony z modułem chłodzącym, wówczas latem zamiast ciepłego, będziemy mieć wdmuchiwane powietrze schłodzone.

« wstecz

Realizacje

realizacjerealizacjerealizacjerealizacje więcej »