język polski english

Aktualności

Ogrzewanie nadmuchowe z piecem gazowym, kondensacyjnym Carrier Infinity 96

2014-08-13

Do ogrzewania nadmuchowego bardzo dobry jest kondensacyjny piec gazowy, nadmuchowy Carrier Infinity 96. Spalający się gaz wytwarza ciepło, które poprzez wymiennik o wysokiej sprawności ogrzewa powietrze nadmuchiwane do całego mieszkania. Pobrane z zewnątrz powietrze jest najpierw oczyszczone przez filtr, następnie ogrzane w piecu, później rozprowadzone do poszczególnych pomieszczeń przewodami nawiewnymi. Dzięki zamontowaniu kratek nawiewnych,  wdmuchiwane powietrze może być regulowane.

Powietrze ogrzewane jest do temperatury 45ºC, a następnie po zmieszaniu się z tym w pomieszczeniu, sprawia, że pomieszczenia są ogrzane do odpowiedniej dla mieszkańców temperatury.

Cyrkulacja polega na powrotnym zasysaniu zużytego powietrza, zmieszaniu go ze świeżym, powtórnym filtrowaniu i znowu ogrzaniu w piecu.  

Producent wraz z piecem nadmuchowym Carrier Infinity 96 dostarcza parownik, który  instalowany jest na kanale nadmuchowym przy piecu, nawilżacz suchego powietrza w zimie, filtr powietrza, lampę UVB do eliminowania wirusów i bakterii, sterownik dla użytkownika, który kontroluje temperaturę, wilgotność, jakość powietrza i intensywność wentylacji, a także rekuperator umożliwiający odzyskanie ciepła z powietrza wentylacyjnego oraz agregat zewnętrzny klimatyzacji z pompą ciepła zapewniający centralną klimatyzację budynku oraz ogrzewanie ze sprawnością do 380%, który działa do -34°C i przewody powietrzne Climaver sprawiające wyjątkowo cichy przesył powietrza i znakomitą izolację termiczną.

« wstecz

Realizacje

realizacjerealizacjerealizacjerealizacje więcej »