język polski english

Aktualności

Kotły pulsacyjne to najnowsze i najoszczędniejsze rozwiązanie dla ogrzewania pomieszczeń

2015-01-12

 

Warto przemyśleć instalację kotła pulsacyjnego, który pomoże zaoszczędzić nawet 40% kosztów w porównaniu z kotłami tradycyjnymi.

Kotły pulsacyjne nie mają palników w komorze spalania, gaz jest spalany przez kondensację z systemami pulsacyjnymi.

Jedynym minusem jest dość wysoki koszt zakupu, najtańszy kocioł pulsacyjny to koszt od 15 tysięcy zł.

Kocioł pulsacyjny to najbardziej zaawansowane osiągnięcie w dziedzinie gazowych kotłów kondensacyjnych. Palnik  zastąpiono komorą spalania, która jest silnikiem pulsacyjnym, a zasada spalania gazu, zapożyczono od stosowanych pierwotnie rozwiązań w silnikach lotniczych. Nad  przeniesieniem tej technologii do urządzenia grzewczego pracowała 10-lat firma Auer, która zastrzegła to rozwiązanie międzynarodowym patentem.

Działanie kotła polega na przedostawaniu się mieszanki powietrzno gazowej do komory spalania przez otwartą klapkę zaworową, która zostaje zapalona przez świecę zapłonową, wybuch powoduje wzrost ciśnienia i domkniecie klapki, a spaliny bardzo gwałtownie przedostają się do zwoju rur wylotowych (wymiennika ciepła).

Powstaje podciśnienie w komorze spalania, co powoduje, że klapka zaworowa otwiera się ponownie i pobierana jest kolejna dawka mieszanki. Rozgrzana świeca zapłonowa wywołuje kolejne zapłony bez obecności iskry. Aż 115 razy na sekundę powtarzany jest taki cykl.

Kotły pulsacyjne są bogato wyposażone – między innymi w czujnik temperatury wewnętrznej z jej dodatkową korekcją, w zewnętrzny czujnik pogodowy, system zapobiegający tworzeniu się bakterii legionelli, standardowe sterowanie dla trzech niezależnych obiegów grzewczych.

Wielką zaletą kotła pulsacyjnego jest niezależny nadzór każdego obiegu, co pozwala uzyskać jak największe oszczędności i komfort. Kotły pulsacyjne mogą, w zależności od modelu osiągać do 29l/min (z systemem Profusion) wydajności c.w.u.

Inną ważną zaletą kotła pulsacyjnego jest jego bezobsługowość gdyż  nie wymaga regulacji i czyszczenia, a to sprawia znaczne oszczędności w każdym sezonie grzewczym.

Wykonanie kotłów pulsacyjnych z doskonałych materiałów, zastosowanie bardzo taniego przewodu wydechowego z PCV-U i bezpieczeństwo to przewaga nad innymi kotłami z palnikami.  

 

 

« wstecz

Realizacje

realizacjerealizacjerealizacjerealizacje więcej »