język polski english

Aktualności

Kotły co i cwu polskiej produkcji

2015-06-29

Jeszcze nie w każdym miejscu naszego kraju można używać kotłów co na gaz. Nie zawsze też stać nas na wysokie rachunki za zużyty gaz. Dlatego niektórzy z nas muszą zdecydować się na ogrzewanie swoich pomieszczeń innym opałem, np. drewnem, koksem, węglem, miałem, ekogroszkiem czy paliwami stałymi.

Nasza rodzima firma Zakłady Górniczo - Metalowe "ZĘBIEC" w Zębcu Spółka Akcyjna ze Starachowic produkuje i dostarcza właśnie takie kotły, nie na gaz. Wśród wielu typów są między innymi kotły Wenus, które należą do nowoczesnej linii kotłów SuperNova. Te kotły produkowane są te o mocy od 10 kW do 50 kW, z możliwością opalania węglem, drewnem i koksem. Konstruktorzy zastosowali w tej serii kotłów rozwiązanie, które pozwala wymiennikowi na efektywny odbiór ciepła poprzez zastosowanie dwukrotnego nawrotu spalin oraz optymalne ułożenie rurowych opłomek.

Seria Wenus posiada nowoczesny system sterowania pracujący w algorytmie PID, co sprawia, że kotły te są produktem wysokiej jakości, łączącym tradycję z nowoczesnością. Urządzenia te są bardzo łatwe w obsłudze, posiadają ruchomy ruszt, który ułatwia skuteczne odpopielanie.

Dla ogrzania mniejszych powierzchni firma Zębiec proponuje kocioł Merkury 9, najmniejszy na rynku kocioł z podajnikiem linii Supernova o mocy 9kW. Jest to kocioł dwupaleniskowy z górnym spalaniem paliw stałych o wydłużonym obiegu spalin. Posiada palenisko retortowe do którego dostarczone jest paliwo z zasobnika za pomocą podajnika ślimakowego.

Kocioł został wyprodukowany z wysokiej jakości atestowanej blachy kotłowej P265GH. Regulowany sterownikiem wentylator nadmuchowy płynnie doprowadza powietrze w strefę spalania. Również steruje 4 pompami: pompą c.o., c.w.u., ogrzewania podłogowego i cyrkulacyjnego, nadmuchem (wentylatorem) oraz podajnikiem paliwa. Urządzenie to może również współpracować z dwoma zaworami mieszającymi, regulatorem pokojowym, regulatorem pogodowym, modułem Ethernet oraz modułem GSM. Także do ogrzewania pomieszczeń wykorzystywana jest energia cieplna ze spalin.

« wstecz

Realizacje

realizacjerealizacjerealizacjerealizacje więcej »