język polski english

Aktualności

Kocioł kondensacyjny CERAPUR SMART

2014-07-03

Większość z nas już wie, że kotły kondensacyjne są o wiele sprawniejsze i dają więcej oszczędności niż konwencjonalne.

Dzięki kondensacji, zawartej w spalinach pary wodnej, która powstaje w wyniku spalania gazu, zostaje odzyskana dodatkowa energia, która zostaje przekazana do instalacji c.o. Taki system powoduje, że kotły kondensacyjne mają o wiele wyższą oszczędność i sprawność w stosunku do kotłów konwencjonalnych.

Jednym z 10 typów kotłów kondensacyjnych, jakie oferuje firma Junkers jest CERAPUR SMART - wiszący kocioł kondensacyjny. Kocioł ten ma tylko 40 cm szerokości, dzięki czemu może być zamontowany w niewielkich wnękach w kuchni lub łazience.

Ma nowoczesny wygląd, więc może być widoczny, a niska emisja dźwięku sprawia, że nie będzie uciążliwy nawet w pomieszczeniach mieszkalnych. Cerapur Smart osiąga sprawność w 109%, minimalną emisję spalin, oszczędza energię dzięki kondensacji, a to wpływa na zmniejszenie kosztów ogrzewania oraz ochronę środowiska.

Zamontowany w tym kotle panel sterowania Bosch Heatronic3, gwarantuje łatwą obsługę i pozwala na współpracę z nową linią regulatorów pokojowych i pogodowych.

 Cerapur Smart produkowany jest w trzech wersjach, o mocach: 14; 22; lub 28 kW w zależności od wersji. Może służyć jako urządzenie dwufunkcyjne ze zintegrowanym wymiennikiem c.w.u. (13 l/min).

« wstecz

Realizacje

realizacjerealizacjerealizacjerealizacje więcej »