język polski english

Aktualności

JUNKERS COMFORT S - żeliwny kocioł na paliwo stałe

2011-03-16


JUNKERS Comfort S jest kotłem żeliwnym na paliwo stałe w którym można spalać węgiel kamienny, koks, drewno, brykiety drewniane i szczapy drewniane.
JUNKERS Comfort S wyprodukowany jest z żeliwa wysokiej jakości.
Ma on dostęp powietrza prymarnego, który regulowany jest automatycznie, a ruszt kotła jest stały i chłodzony wodą.
Kocioł żeliwny H5 firmy JUNKERS jest bardzo trwały w eksploatacji przy niskich temperaturach. Można wykorzystywać go w systemach termosyfonowych, a także w systemach z wymuszoną cyrkulacją wody. Junkers Komfort S ma zbiornik ekspansyjny, który może być otwarty jak i ciśnieniowy, a także regulator temperatury paleniska w komplecie.
Ten kocioł ma dużą komorę załadowczą, która gwarantuje ponad 4 godziny spalania, solidną z izolacją termiczną i elegancką obudowę, jest idealny w kombinacji z już istniejącym urządzeniem na gaz czy olej opałowy i  zgodny z normą EN303-5  klasy 1.
Kocioł  JUNKERS Comfort S jest dostępny w 5 wielkościach od 20 do 45kW.
Oprócz tych zalet jest jeszcze kilka innych, a mianowicie możliwość instalacji w układach zamkniętych c.o.  jako opcjonalny wymiennik ciepła. Łatwość zasypu od frontu co powoduje, że obsługa kotła jest łatwa i wygodna oraz wydłużony czas spalania możliwy jest dzięki systemowi rusztów oraz komorze spalania nowej konstrukcji ze sprzężonym powietrzem pierwotnym i wtórnym oraz możliwością regulowania powietrza dodatkowego.
Można podłączyć zasobnik na ekogroszek, kocioł dostarczany jest w komplecie ze stałym, chłodzonym wodą rusztem żeliwnym i dużym pojemnikiem na popiół. Comfort S ma kompaktową budowę co sprawia, że jego instalacja jest naprawdę nieskomplikowana.
Posiada trójstopniową regulację doprowadzania powietrza do spalania, która zapewnia, że piec pracuje zgodnie z zapotrzebowaniem budynku na ciepło.
Kocioł ten jest prosty w obsłudze, łatwy w serwisowaniu, ma wysoką sprawność do 85% i objęty jest dwu letnią gwarancją.

« wstecz

Realizacje

realizacjerealizacjerealizacjerealizacje więcej »