język polski english

Aktualności

Jednym z nowszych urządzeń firmy Junkers jest SUPRAECO W - pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej

2011-10-18

Jest to unikatowe połączenie pompy ciepła i zasobnika ciepłej wody, dzięki czemu można wykorzystać darmową energię zawartą w powietrzu do podgrzewania c.w.u. Decydując się na taką pompę możemy zaoszczędzić przy eksploatacji nawet 75% w porównaniu innymi źródłami ciepła. Pompa Supraeco W charakteryzuje się wysoką sprawnością działania, jest przyjazna środowisku, ponieważ podczas pracy nie emituje żadnych spalin. Ma 270 litrów pojemności zasobnika co zaspokoi potrzeby kilku osobowej rodziny. Można ją połączyć z istniejącym źródłem ciepła – kotłem lub instalacją solarną - za pomocą wężownicy grzewczej wbudowanej w zasobnik. Dzięki dużej powierzchni wężownicy zapewniona jest bardzo dobra wymiana ciepła.

Pompa Supraeco W ma moc grzewczą 2 kW, mierzy zużytą energię elektryczną przy podgrzewaniu c.w.u., posiada funkcję dezynfekcji termicznej oraz szeroki zakres temperatur pracy.

 

Korzyści z zamontowania pompy ciepła Junkers Supraeco W to:

- wykorzystanie powietrza jako źródło ciepła, przy temperaturze ciepłej wody nawet do 60oC bez użycia grzałki;

- wysoka sprawność działania podczas całorocznej pracy;

- pojemność emaliowanego zasobnika 270 litrów, który zabezpieczony jest anodą;

- wężownica o dużej przepustowości pozwalająca na połączenie z dodatkowym źródłem ciepła np. z instalacją solarną lub kotłem;

- czytelny i duży wyświetlacz LCD.

« wstecz

Realizacje

realizacjerealizacjerealizacjerealizacje więcej »